Надеждите на Пакърс за плейофите избледняват благодарение на защитата, която не може да спре
AP News | 2023-12-17 | 01:32:19

ГРИЙН БЕЙ, Уисконсин (AP) — Защитата на Грийн Бей се удари в стената — както и надеждите на Пакърс за плейофите.

Шест дни след като позволиха на Томи Де Вито да управлява Ню Йорк Джайънтс за печеливш филдгол след изтичане на времето, Пакърс (6-8) бяха разделени от Бейкър Мейфийлд при загуба с 34-20 от Тампа Бей Бъканиърс на Неделя.

Мейфийлд хвърли 381 ярда и четири тъчдауна. Тампа Бей отбеляза тъчдаун при първите си три притежания на топката през второто полувреме, а Мейфийлд коленичи, за да сложи край на мача, след като Букс достигнаха 11 на Грийн Бей в четвъртата си и последна серия от полувремето.

„Те ни бият“, каза треньорът на Пакърс Мат Лафльор. „Те ни изпреварват. Те ни надиграват и в крайна сметка ни надиграват.“

Само преди две седмици LaFleur задаваше въпроси относно надеждите на Green Bay за плейофите, след като Packers победиха Kansas City Chiefs, за да стигнат до .500. В неделя LaFleur беше попитан дали ще уволни защитния координатор Джо Бари преди края на сезона.

„Сега не е моментът за това, ако трябва да бъда честен с вас“, каза ЛаФльор.

ЛаФльор добави: „Опитвам се да намеря решения. Трябва да се върна и да погледна филма.”

По-късно на пресконференцията LaFleur беше помолен да изясни дали трябва да прегледа лентата, за да разбере как да коригира нещата на полето или за да прецените дали е необходима промяна на персонала.

„В момента търсим решения“, каза LaFleur. „Така че искам да се върна към него. Веднага щом си тръгнем оттук, ще отида направо в офиса си и ще се заема с това, защото, както казах, е изключително разочароващо да имаш домакински мач срещу отбор, който е точно в разгара на нещата в своята дивизия когато се държиш за едно от тези места и бъдеш някак манипулиран във второто полувреме на напрегнат мач. Искам да кажа, че е изключително разочароващо.“

Защитата на тичане беше една от най-големите слабости на Packers този сезон и през целия петгодишен треньорски мандат на LaFleur. Пакърс позволиха само 99 ярда при 27 пренасяния в неделя – слагайки край на поредица от пет поредни мача, в които се бяха отказали от поне 140 ярда бързане – но не можаха да забавят Мейфийлд.

Проблемът неделя беше защита на паса, която успя да успее през по-голямата част от последния месец с вторичен помощник, изчерпан от контузии.

„Просто чувствам, че има някои пропуски в защитата, които трябва да поправим, ако искаме да направим пробег и ние искаме да обърнем това нещо и да започнем да печелим,” каза външният защитник Престън Смит. но на Пакърс липсваха корнербека Джейър Александър и защитника Дарнел Савидж, като и двамата имаха наранявания на раменете. Александър, вторият отбор All-Pro през миналия сезон, изкара шест поредни мача.

Пакърс можеха да използват Александър в неделя, тъй като защитата на пасовете им се бореше с най-лошото си представяне за сезона. Мейфийлд беше уволнен пет пъти, но винаги намираше целите си, когато имаше време да хвърли.

Тампа Бей падна 7 от 11 при третия спад и реализира единствения си четвърти опит за даун.

На Първият тъчдаун на Тампа Бей за третата четвърт, Мейфийлд хвърли 18 ярда на Майк Еванс на трети и 6 и 15 ярда на Крис Годуин на трети и 12. Тампа Бей достигна крайната зона в следващата си серия, след като Кори Балънтайн от Грийн Бей извърши наказание за намеса от 11 ярда при трети и 8.

Последният тъчдаун на Тампа Бей дойде, когато Дейвид Мур превърна кратко завършване в резултат от 52 ярда на трети и 4. Мейфийлд беше ударил Годуин за завършване на 11 ярда при ситуация трета и 4 по-рано в карането.

Новобранецът в корнербека на Пакърс Карингтън Валънтайн каза, че Бъкс „намислиха някои добри неща за нас.“

„Някои неща, които не виждате, не сте виждали на филм, и след това някои неща, на които просто трябва да реагирате твърде бързо“, каза Валентин.

Packers трябва да реагират на тези две загуби и да разберат как да укрепят защитата си, ако искат да направят малко вероятен плейоф.

„Трябва да спечелим“, каза Кени Кларк, защитник. „Всеки мач, който играем, трябва да спечелим.“